top of page

Kurucumuz

melikeergi.jpg

Melike Erseven Ergi

1978 yılında İzmit’te dünyaya geldi. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünden bölüm üçüncüsü olarak mezun oldu. Okuldaki bu başarısı iş hayatına da yansıyacağı o günlerden belli gibiydi. Lisans eğitimi sonrasında Ortadoğu Tekinik Üniversitesi’nde dil eğitimi almak üzere bir dönem Ankara’da bulundu.

 

7 yıl boyunca çeşitli Özel Eğitim kurumlarında Tarih ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği yaptıktan sonra 2008 yılında ilk oğlunun doğumu sonrası mesleğine kısa bir süre ara verdi. Kısa bir süre çünkü bu ara Tuncay Emir Eğitim Kurumlarının da temelinin atılmasında bir başlangıçtı. Yıllardır hayalini kurduğu ve üzerine araştırmalar yaptığı Eğitim Kurumları projesi 2009 yılında hayata geçirdi.

 

Çalışkanlığının ve azminin babası Erol Erseven’den kendisine miras kaldığını her fırsatta dile getiren ERGİ başarılarının arkasındaki sırrın ise ekip çalışmasına bağlı olduğuna inanıyor.

 

Ve şimdi üçüncü anaokulu ile Kocaeli’de eğitime atılan imzanın kurucusu olarak her daim araştırmalarına ve çalışmalarına devam etmektedir.

Melike Erseven Ergi aynı zamanda Okan Üniversitesi’nde Oyun Terapisi eğitimi almıştır ve Özel Okullar Derneği üyesidir.

Tarihçemiz

te-tarihce.jpg

Kurucumuz Melike ERSEVEN ERGİ’nin uzun araştırmaları ve çalışmaları sonucunda 2009 yılının Haziran ayında 35 Öğrenci ile 3 sınıf ve 4 öğretmen ile eğitime başladı.

 

Tuncay Emir Eğitim kurumları kurulduğu günden bu yana kaliteyi hedeflemesi büyük bir ilgi gördü ve 2010 yılının Haziran ayına gelindiğinde artık tüm kontenjanlar dolmuştu. Bunun üzerine anaokuluna 1 sınıf daha eklenerek 4 sınıf ile 2010-2011 öğretim yılı geride bırakıldı.

 

Ancak 2011 yılında talebin iyice artması sonucu yeni sınıf açmak yerine Tuncay Emir Kreş kuruldu. Amaç çok sınıf açıp kaliteyi düşürmek yerine Kalitemizi bozmadan eğitim vermekti.

 

Tuncay Emir’in eğitim kalitesi her geçen gün daha fazla ilgi gördü ve Kocaeli’de büyük bir anaokulu yapma zamanı gelmişti. 2013 yılında Tuncay Emir Anaokulu binası 1000 metrekarelik alana 2 katlı ve okul öncesi eğitim için İnşaat Mühendisi Tuncay Erseven imzası ile inşaa edildi.

 

2014 yılında dersane ve etüt merkezlerinin dönüşümü kapsamında etüt merkezi 4-6 yaş eğitim veren anaokuluna dönüştürüldü. 

Vizyonumuz

Okul öncesi eğitim alanında ulusal ve uluslar arası standartları Türk Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda takip eden alanında fark yaratmış, eğitim kalitesiyle ulusal ve uluslar arası düzeyde bilinen ve tercih edilen bir eğitim  kurumu olmak.

Misyonumuz

Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları doğrultusunda okul öncesi çocuklarının bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak tüm gelişimsel dönemlerine uygun programlar hazırlamak, sorun çözebilen, özgüveni yüksek, paylaşımcı, sorumluluk sahibi, iletişim becerisi gelişmiş, çevreye karşı duyarlı, yaratıcı, üretken, araştırmayı ve öğrenmeyi seven mutlu bireyler yetiştirerek, ilköğretime hazırlamak temel  varlık sebebimizdir.

Tuncay Emir'i bir de çalışanlarından dinleyin

bottom of page